Najlepsze wyniki

Najlepsze wyniki

piątek, 4 kwietnia 2014

OW20 - marzec 2014

Skoro jesteśmy na etapie uaktualnień, to przyszedł czas na OW20BWW. Pierwsze, co się może rzucić w oczy podczas przeglądania tabelki, to zmiana nazewnictwa opcji i tak zamiast starego formatu O W20 M R KKK (M - miesiąc, R - ostatnia cyfra roku, KKK - cena wykonania podzielona przez 10) mamy O W20 M RR KKKK. Oprócz nazewnictwa w samych opcjach nie zmieniło się nic innego. Na razie dziwaczne eksperymenty mnożnikowe i zamieszanie z WIG30 szczęśliwie omijają opcje. I pozostaje sobie życzyć, żeby taki stan rzeczy trwał jak najdłużej.

Wyceny na dzień 03.04.2014
Stan portfela nie powinien chyba zaskakiwać - z uporem maniaka wystawiam opcje PUT ze strajkami 2300, 2400 i 2500 (tym razem nowość - doszedł czwarty PUT na 2450) oraz wyoutowane CALLe (obecnie jest jeden na 2500). Ponownie nie zdecydowałem się na kupno dodatkowej porcji ETFu co, biorąc pod uwagę zachowanie indeksu od 21 marca do wczoraj, okazało się nietrafioną ostrożnością. Tym niemniej wynik uważam za bardzo dobry - obecnie jesteśmy blisko zdublowania benchmarku i osiągnięcia 3 razy lepszego wyniku niż WIG20. W marcu CALL na 2500 i PUT na 2300 wygasły bez wartości, natomiast pozostałe PUTy na 2400 i 2500, chociaż co warto zaznaczyć - na wszystkich opcjach udało się zarobić. W średnim terminie jestem umiarkowanie optymistyczny co do perspektyw naszej giełdy, co w tym wypadku przekłada się na podejście - "raczej nie będzie spadać". Pewnie w czerwcu przekonamy się, czy miałem rację. Tak jak wcześniej pisałem - oczekiwałbym wyniku na poziomie 10-15% r/r, zatem 18% po mniej więcej 9 miesiącach uznaję za wynik bardzo satysfakcjonujący. Tym bardziej, że ryzyko jest niższe niż w przypadku klasycznego longa na indeksie.

Przy okazji przypominam o zaczynającym się jutro po północy konkursie.

1 komentarz:

  1. Liczy się przede wszystkim to aby cały czas notować progres i zarabiać, nawet niewielkie sumy. Nawet pomimu chwilowego przestoju nie wolno się poddawać.

    OdpowiedzUsuń