Najlepsze wyniki

Najlepsze wyniki

czwartek, 8 kwietnia 2010

1% dla OPP

Drodzy czytelnicy, w związku ze zbliżającym się ostatecznym terminem rozliczeń z ukochanym fiskusem chciałbym przypomnieć o możliwości pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Procedura przekazania 1% naszego podatku dla organizacji pożytku publicznego (OPP) wymaga od nas poświęcenia jedynie dodatkowych 5 minut podczas wypełniania zeznania podatkowego. Potrzebujemy jedynie nr krs organizacji (do znalezienia na stronie internetowej każdej OPP) i jej pełnej nazwy, dane te wpisujemy w:

- sekcji G, pola 58-60 w formularzu Pit 38 (zyski z rynku kapitałowego);
- sekcji H, pola 124-126 w formularzu Pit 37;

Resztą zajmuje się w naszym imieniu urząd skarbowy. Jeżeli ktoś złożył już pit, nic nie stoi na przeszkodzie, aby złożyć korektę zeznania z uzupełnioną sekcją dotyczącą OPP. Serdecznie zachęcam do skorzystania z okazji i zadysponowania co rząd powinien zrobić z 1% naszego podatku.

2 komentarze:

  1. Ja natomiast po tegorocznych przygodach z wypełnianiem mojego rozliczenia oraz po dość irytujących sumach które mi w nim wyszły, polecam zainwestować w nowym roku podatkowym w takie oto szkolonko, promowane zresztą przez SII => http://www.szorcik.pl/4hy ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. No na takie manewry jak piszesz Astakos to już trzeba mieć gruby portfel. Bym widział sens, mój podatek należny musiałby być 3-4 razy większy niż koszty optymalizacji podatkowej a tak chyba jeszcze przez kilka(?) lat nie będzie.

    OdpowiedzUsuń