Najlepsze wyniki

Najlepsze wyniki

środa, 17 października 2012

Telekomunikacji Polskiej Doomsday

Środa upływa inwestorom pod znakiem gwałtownej przeceny jednej z największych spółek z naszego parkietu - o godzinie 11.40 akcje największego operatora telkekomunikacyjnego - TPS - tracą ponad 20%. Przyczyną tak dużych spadków jest ogłoszona wczoraj korekta prognoz FCF (wolnych przepływów pieniężnych), które wg. zapowiedzi mają wynieść 1.5-1.6 mld PLN wobec wcześniejszych prognoz na poziomie 2.0 mld PLN, co oznacza spadek na poziomie 20-25%. To oczywiście przełoży się na poziom wypłacanej przez TPS dywidendy - najnowsza propozycja zarządu to 1.0 PLN na akcję, wobec wcześniejszych 1.5 PLN (spadek o 33%).

Oczywiście 20% przecena rodzi pytanie, czy Telekomunikacja jest już tania (choć tak stawiane pytania zdają się być kłopotliwe, co pokazuje dość dobitnie przypadek PBG). Niemniej jednak, wykres pokazuje nam, że jesteśmy w dość ciekawym miejscu i być może jest miejsce na (przynajmniej korekcyjne) odbicie.

1 komentarz:

  1. Ηoωԁy! I just ωould lіκе to offer you а huge thumbs up foг thе exсellent informatiοn you've got right here on this post. I will be coming back to your website for more soon.
    Also see my web page: Workathomeandmakemoney.org

    OdpowiedzUsuń