Najlepsze wyniki

Najlepsze wyniki

wtorek, 9 marca 2010

Polski złoty

Dwie nowe formacje"

Dolar z zaliczonym targetem 2, chociaż 1 był tak blisko wejścia, że w zasadzie się nie liczy.

Koślawy motyl, który nieco odmawia współpracy. Szybkie przestawienie SL w pieniądz ma sporo sensu w takim przypadku

4 komentarze:

 1. Oto screen z mojej analizy USDPLN (niestety wykonanej po Twoim poście Bartek ;-) ) i u mnie wygląda to trochę inaczej http://img521.imageshack.us/img521/364/gartley.jpg Będę wdzięczny za rady ;-)

  1. Czy to u mnie AB nie równa się CD (konto w Admiral Markets) czy tez taka różnica w wysokości 100 paru pipsów jest dopuszczalna?

  2. Skąd się wzięło 68,5 w puncie B? (pewnie to jest banalne pytanie ale już tak miałem namącone poziomami Fibo że nic nie widziałem)

  3. Wypisałem na wykresie stosunki jakie pomierzyłem-tyle wystarczy by wejść w pozycję?

  4. Co oznacza skrót "STRONG PRZ" ;-P


  PS: Eh te różnice w kwotowaniu - co się stało w XTB z świeczką która ja u siebie dałem na zielono,hehe? Fajnie tez wygląda ta w punkcie 'D' - u mnie biała, u Ciebie czarna ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. @Astakos, więc po kolei:

  1. Jeżeli jakiś poziom fibo nie jest trafiony dokładnie, to daję linię poziomą która pokazuje gdzie ten poziom przebiega (więc AB=CD jest nieco powyżej minimum z dzisiejszego dnia). Przy pkcie X kolejność opisanych zniesień odpowiada kolejności linii (pierwsza z góry linia = pierwsze z góry zniesienie, a raczej jego dokładny przebieg).

  2.W pkcie B przebiega 68.5% zniesienia XA, a dokładniej 68.5% zniesienia fali XA przebiega tak, jak czerwona linia w okolicy B.

  3.To trochę za mało, żeby mieć dobry PRZ, musiałbyś skonstruować go tak, jak to pokazywałem tutaj.

  4.Silny obszar wsparcia/oporu (strong potential reversal zone).

  5.Różnice w kwotowaniach mogą być spore chociażby ze względu na spread - XTB obniżyło na usd/pln na max 100 pktów, a do niedawna było 150 (sądzę, że wielu brokerów nadal ma 150). Moja świeczka w B ma min 2.8797, a zielona świeczka u Ciebie, to niedziela (w xtb handel od 23.00), a np Oanda pozwala na handel cały tydzień, a niektórzy brokerzy zaczynają szybciej, no i różnice w strefach czasowych.

  Czyżby metoda przypadła Ci do gustu :) ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za wyjaśnienia - metoda wydaje się po Twoich wpisach intratna, tylko trudno mi się na nią przestawić od razu. Musze najpierw więcej poczytać o tym zamiast zadawać teraz proste pytania.

  Jakbyś tylko mógł ciut wcześniej mówić chociaż że na danym walorze i TF się formacja rysuje to by było łatwiej nauczyć się je wyłapywać samemu ;-)

  PS: Wcześniej pisałeś że własny soft masz do mierzenia odcinków i poziomów-a z tego nie próbowałeś korzystać? -> http://www.harmonicanalyzer.com/home.htm

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak chcesz potrenować wyłapywanie, to się w nocy na m15 na eurusd pojawiła harmonijka. I jest spory kawałek obiecującej formacji na coperku w d1.

  Wiesz, co do HA - i tak muszę odkurzyć swoje umiejętności programowania, a za HA trzeba po jakimś czasie zapłacić, więc jak na razie bawię się swoimi klockami :)

  OdpowiedzUsuń