Najlepsze wyniki

Najlepsze wyniki

piątek, 5 marca 2010

USD/JPY cd...

Kontynuuję temat USD/JPY ze względu na bardzo wyraźną strukturę falową. Nie będę udawał, że jestem guru w niniejszej tematyce, niekiedy jednak przy aż tak wyraźniej strukturze można zarobić pieniądze bez większego wysiłku.

W tym poście wspominałem, że piątka sugeruje dalsze wzrosty, a omawiając podstawy fal pisałem, że trzecia fala powinna być najdłuższa, co zgadzałoby się z poniższą sytuacją:

Warto zwrócić uwagę na fale oznaczone czerwonymi trójkami - Prechter pisał, że fale trzecie należy podziwiać i na powyższym wykresie widać, że miał chłopina rację. Przechodząc do konkretów wynikających z powyższego obrazka: jeżeli moje oznaczenia są poprawne, to czeka nas jeszcze krótka (zazwyczaj) fala piąta, która powinna wybić szczyt fali trzeciej (zielone numerki), a po niej największa jak dotąd korekta. Jesteśmy w ciekawym miejscu, ponieważ fale zielone mogą okazać się falami korekty (ABC) i po wybiciu szczytu ostatniej, czerwonej trójki czekają nas bardzo ostre spadki (taki scenariusz potwierdzi się po przebiciu poziomu 89.25 - szczyt zielonej jedynki), ewentualnie jesteśmy w fali pierwszej impulsu bessy. Tak czy inaczej po nowym szczycie zmienię nastawienie na niedźwiedzie (przynajmniej w krótkim i średnim terminie). W wersji min oczekiwałbym spadków o figurę z nowego szczytu. Uczulałbym wszystkich entuzjastów na fakt, że fale Elliotta nie są moim podstawowym narzędziem.

12 komentarzy:

 1. Ze screenów widzę że analizy robisz w metatraderze - a z tego co pamiętam mówiłeś że dużo korzystasz z fibotradera. Jakbyś miał chwilę to ciekawy byłby wpis na temat co robisz w fibotraderze zamiast w metatraderze i dlaczego ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. A co masz ustawione przerywana linią na ok. 90.20?
  Bo nie rozumiem-grasz jeszcze raz na wzrost i potem na spadek zgodnie z zaznaczona projekcja na czerwono?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten temat był naprawdę przydatny http://lazyshare.blogspot.com/2010/02/formacja-i-co-dalej.html super by było jakbyś zamieścił kolejny taki na przykładzie.
  Tylko czym i jak zmierzyć te stosunki między punktami XABCD?

  OdpowiedzUsuń
 4. @Astakos, Pedro pisał, że używa fibotradera, mnie na razie wystarcza mt4 (na fibo nie da się handlować, więc za dużo trudu z używaniem obu).

  @Anonimowy, czerwona przerywana to aktualny SL dla wszystkich longów jakie mam na usdjpy. Nie usunąłem poziomów transakcji, przez co wykres stał się mniej czytelny. Co do drugiej części, to ciągle gram posiadanymi pozycjami na wzrosty i szykuję się na szybkie shorty po zielonej piątce, co nie oznacza automatycznego zamknięcia longów, a raczej jazdę na podwójnym gazie ;p

  @Anonimowy, do pomiarów fibo w metatraderze służy narzędzie Poziomy Fibonacciego (Fibonacci Retracement), jeżeli nie masz go na pasku narzędzi, to możesz je uruchomić z menu Wstaw->Fibonacci->Retracement. Niestety nie orientuję się, jak to wygląda w programach innych brokerów.

  OdpowiedzUsuń
 5. A to sory, zdawało mi się że to Ty mówiłeś o Fibotraderze-zagadam na SB Pedra.
  Myślałem że używacie jakiegoś softu ułatwiającego wyłapywanie - a przynajmniej mierzenie - gartleyów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie - czym robisz te obliczenia, w tym poście jest screen z jakiegoś programu http://lazyshare.blogspot.com/2010/02/eurpln-raport-specjalny.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Program, którego używam to MetaTrader 4. W Polsce dostajesz go w ofercie XTB, BOSSAFX i FXPro

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiem, wiem-ale to raczej metatrader nie jest http://2.bp.blogspot.com/_5exQVuVj7Qc/S2ftpppW5tI/AAAAAAAAANs/wYc-AgPyFEU/s1600-h/gartley.PNG

  OdpowiedzUsuń
 9. No fakt, to jest soft mojego autorstwa do badania formacji. Jak już naskrobię wersję ostateczną, to udostępnię go do pobrania.

  OdpowiedzUsuń
 10. O-byłoby super ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. @Astakos fakt bawiłem się Fibotraderem. Bardzo fajny graficznie i narzędziowo programik. Niestety to co pisał Bartek, czyli nie da się handlować... Ponadto w wersji free jest sporo zabawy z ładowaniem danych do niego, stąd powróciłem do mt4 na xtb. Ja się bawię w szukanie bez wspomagania. To nie jest wbrew pozorom takie trudne. Problem jest tylko z tym, że można utworzyć od groma linii i zgrupowań i ciężko to analizować. W mt4 xtb wkurza mnie to, że jak jakieś zniesienia z jednego wykresu usuniesz to automatycznie w nowo utworzonym go nie będzie i tego typu zabawy....

  OdpowiedzUsuń
 12. Aha, dzięki Pedro.
  W tym przypadku przydało by się narzędzi które będzie wskazywać ilość zgrupowań Fibo przypadających w danym punkcie ceny - pewnie istnieje coś takiego.

  OdpowiedzUsuń