Najlepsze wyniki

Najlepsze wyniki

wtorek, 2 marca 2010

Harmonic Trading: Time

Analiza czasu na rynku może dostarczyć dodatkowego potwierdzenia sygnału generowanego przez formacje harmoniczne. Szczególnie skuteczne są formacje, dla których czas formowania odcinków BC i CD jest wielokrotnością czasu formowania odcinków XA i AB. Szczególnie przyjemnie sytuacja wygląda, dla formacji ze spełnionym AB=CD.

EUR/PLN, AB=CD i czas(XB) = czas(BD).


EUR/JPY, AB=CD i czas(XB) = 2*czas(BD)


Czasem pada pytanie, jak przewidzieć lokalne ekstremum z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Bardzo często zdarza się, że czasy formowania się poszczególnych odcinków formacji są identyczne (oczywiście dla tego samego instrumentu):

CHF/PLN, identyczny czas dla XA (t), XB (T), AB (T-t) oraz BD (f). Zwracam jeszcze uwagę na pierwszą i trzecią formację (na rys. poniżej), czas od B do D jest niemalże identyczny (różnica jednego dnia).

2 komentarze:

  1. hey, na eurjpy w tym samym czasie na mniejszym interwale było pełno potwierdzeń, http://trader886.files.wordpress.com/2010/02/123.png

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, ciekawego bloga prowadzisz.
    M30 i niżej to jak na razie nie dla mnie, chociaż faktycznie sporo potwierdzeń się pojawiło. Poza tym, ja otwieram pozycje trochę inaczej niż klasyka przewiduje :)

    OdpowiedzUsuń