Najlepsze wyniki

Najlepsze wyniki

wtorek, 22 lutego 2011

D-Day

Dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy jednostek ETFu na wig20 - panom z Lyxora udało się rozwiązać problemy z polskim prawem i 3 marca zostaniemy uraczeni wypłatą dywidendy. Dywidenda na jednostkę wyniesie 4.59pln. Stopa dywidendy to na dzień dzisiejszy (22.02.2011) 1.69%, a biorąc pod uwagę, co się dzieje obecnie na giełdzie w USA, prawdopodobnie od jutra będzie nieco wyższa. Wszyscy chętni mają czas na zakupy do 28 lutego, natomiast pieniądze na rachunkach pojawią się dopiero 7 marca. Co ciekawe różnica na zamknięciu w cenie jednostki ETFu, a wartością wig20 wynosi 55.89 punkta - 2.10%. Różnica to aż 0.41% - dość dużo, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że standardowy tracking error ETFów opartych o inne indeksy rzadko przekracza 0.1%.

4 komentarze:

 1. Jeśli chodzi o % dywidendy, to szału nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No kokosy to nie są, natomiast w kilka lat uzbiera się kwota, która będzie powodowała, że inwestowanie w ETF powinno dać lepsze rezultaty niż w fundy akcyjne. Oczywiście mówię tu o przypadku "długiego horyzontu", jaki zalecają TFI.

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, że dla ludzi, którzy powierzają swoje pieniądze TFI, jest to bardzo dobra alternatywa. Zwłaszcza, że większość funduszy przegrywa z indeksem.

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda, ponadto inwestycja w ETF będzie bardziej płynna - nawet uwzględniając, że pieniądze ze sprzedaży ETFu faktycznie wpłyną nam na konto w D+3, to w przypadku sprzedaży j.u. pieniędzy nie zobaczymy szybciej, a najczęściej wypłata zabiera ok 5 dni roboczych.

  OdpowiedzUsuń