Najlepsze wyniki

Najlepsze wyniki

wtorek, 10 grudnia 2013

Czas to pieniądz: webinary

Przypominam o zbliżającej się webinarce - termin został ustalony na piątek 13 grudnia na godzinę 19.45 rejestrować można się pod tym linkiem. Przewiduję, że zejdzie nam między 60, a 90 minutami. Całość pomimo, że będę chciał poruszyć też tematy zaawansowane jest przeznaczona dla osób bardzo początkujących.


Generalnie jak wspominałem tematem będzie coś na kształt wstępu do mojego podejścia do rynku zatem będę się w dużej mierze odwoływał do wcześniejszych wpisów na blogu i artykułów w EM będzie to też okazja, żeby pokazać Wam, jak wszystko spina się w jeden organizm. Żebyście mieli pogląd na to, że transakcje na opcjach są uzupełnieniem całego systemu warto zapoznać się/odświeżyć sobie parę artykułów:
Generalnie skrócony rozkład jazy prezentuje się następująco:
 1. Część główna - omówimy 2 z 4 (short call i short put), pokażę Wam, że macie do czynienia z opcjami na co dzień, a ich obecność na giełdzie nie jest niczym dziwnym. 
 2. Pokażemy sobie, że ryzyko na sprzedanych opcjach może niższe niż krótka lub długa pozycja w akcjach
 3. Wrzucimy sporo przykładów z rynku, dwa omówię ekstremalnie szczegółowo
 4. Z rzeczy nieco bardziej zaawansowanych postaram się przybliżyć jak powinien wyglądać prawidłowy hedging u eksporterów (może dostrzeżecie, że mój system transakcyjny jest zaawansowanym rozwinięciem takiego hedga - pisałem o tym tutaj) przy okazji będzie szansa na marudzenie o różnicy między przychodem księgowym, a przepływem gotówki
 5. Jeżeli starczy nam czasu to z tematów na poziomie eksperta poglądowo pokażę, że handlując kontraktami w rzeczywistości może być tak, że handlujemy opcjami
Zapraszam wszystkich serdecznie

9 komentarzy:

 1. Dzięki za webinarkę Bartku, jako początkujący naprawdę sporo się dowiedziałem.
  Oby więcej takich :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cała przyjemność po mojej stronie. Kilka rzeczy muszę poprawić na kolejną wersję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Bartku za prezentację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć Bartku,

  bardzo żałuję, ale nie mogłem niestety uczestniczyć w webinarze. Chciałem zapytać, czy jest szansa żeby je gdzieś jeszcze obejrzeć?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dołączam się do pytania drugiego Adama - czy wiadomo może, kiedy otrzymamy na maila te prezentacje? Pamiętam, że było o tym mówione.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Prezentacja nie była chyba nagrywana ale skonsultuję to jeszcze z chlopakami.

  A termin wysyłki? Hmm, mikołaj już za nami, więc wypadałoby na gwiazdkę :) A tak poważnie, to pewnie porozsyłam, jak wrócę z warszawy czyli okolice poniedziałku/wtorku

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdybyście byli zainteresowani zapraszam do obejrzenia webinarium pod http://www.blog.waszczyk.com/nagranie-ze-szkolenia-bartka-szymy/

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że można obejrzeć nagranie w internecie. Bardzo sobie cenię webinary, choć łatwo się rozproszyć i pod tym względem lepiej wypadają lepiej np. tradycyjne szkolenia dla firm. :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Organizowanie swojego czasu i sposoby na efektywne jego wykorzystanie to świetny pomysł na szkolenia. Warszawa pod tym względem ma spore możliwości, ale też może być przy okazji prowadzona w formie webinarium. Czyli takie hybrydowe szkolenie ;) Myślę, że to świetna alternatywa zarówno dla osób lubiących tradycyjnie prowadzone szkolenia jak i dla tych "technofilów", którzy nie maja czasu, aby pojawić się w danym mieście na szkoleniu tylko zorganizować swój czas w zaciszu domowym i również być uczestnikiem. Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń