Najlepsze wyniki

Najlepsze wyniki

czwartek, 10 września 2009

Czy można się spodziewać końca korekty

Od dwóch dni występuje ciekawa sytuacja. Z jednej strony indeksy giełdowe bronią kluczowych wsparć, z drugiej jednak nie potwierdza tego kurs naszej waluty. Dywergencja nastąpiła również na parze EUR/USD, która ustanawiając nowe lokalne szczyty nie pociągnęła za sobą umocnienia złotego wobec euro i franka (chociaż nastąpiła wyraźna poprawa na USD/PLN).Zielony prostokąt pokazuje dywergencję między eur/pln a Wig20Dopiero dzisiaj sytuacja wydaje się wracać do normy, niestety dla byków, generując jednocześnie sygnał kontynuacji korekty (spadkom na Wig20 towarzyszy bardzo mocne osłabienie złotego). Siła spadków złotego wobec wszystkich głównych walut może świadczyć, że tym razem trwale przebijemy dotychczasowe wsparcia. W chwili obecnej silnym wsparciem po raz kolejny okazuje się poziom 2190-2197, gdzie zbiegają się średnia tygodniowa (środkowa linia przerywana) i miesięczna (czerwona) , szczyt z okresu konsolidacji (20.07-22.08) oraz połowa świecy wzrostowej, która wybiła kanał konsolidacji 22.08.2009r.W chwili obecnej nie ma obaw o obronę wsparcia na poziomie 1983, przynajmniej tak długo, dopóki nie zostanie przebite od dołu średnią 200 sesyjną (kolor niebieski). Przebicie przez średnią poziomu 1983 anuluje jego wagę, a rolę tego wsparcia będzie odgrywała sama średnia.

4 komentarze:

 1. Nie wiem drogi Bartku dlaczego, ale odkąd napisałeś, że ma spadać, to spada i to nawet pomimo wzrostów w Ameryce. Czyżby pan Ludwik Sobolewski manipulował kursem pod twoje dyktando :> Pochwal się ile wczoraj zgarnąłeś.

  Popraw sobie opis profilu, bo wygląda jakbyś do kogoś list pisał :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A więc to tu jest miejsce, w którym powstają pomysły na zarabianie forsy, którą później możesz przepuszczać na SocLenie? Przyłączam się do apelu w powyższym komentarzu
  "Bartek Witam na swoim blogu" brzmi dumnie, ale zamiast siebie witać, to mógłbyś jakieś ciepłe słowa zamieścić dla tych cierpiętników, którzy to czytają ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam nowych czytelników :)

  @Tigro, żeby to było tak dobrze, info o wyniku za bieżący tydzień już wkrótce.

  @inwestor, no ładnie, widzę że dział IT się u nas nudzi, skoro pracownicy włóczą się po blogach i głupoty ludziom wypisują. Trzeba będzie jakiś projekcik dla was znaleźć no albo chociaż po premiach polecieć. Jak słusznie zauważyłeś, trzeba jakoś zarobić pieniądze, które rozdajemy na kokosach i innych bananach :D
  P.S. skoro już tu zaglądasz, to przynajmniej poklikaj w reklamy.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Bartek lepiej o klikaniu nie pisz bo ktos jeszcze doniesie do Google i bedzie po reklamach ;)

  OdpowiedzUsuń