Najlepsze wyniki

Najlepsze wyniki

środa, 13 stycznia 2010

Dziennik daytradera 13.01

Tak, jak pisałem wczoraj wieczorem w shoutboxie, podejrzewałem Gartleya na miedzi i jak pokażę poniżej miałem rację :). Nie jest to wprawdzie idealny wzór, natomiast wystarczający do zajęcia pozycji. Zielony prostokąt pokazuje potencjalny obszar wsparcia, na który składają się zniesienia i rozwinięcia wcześniejszych fal, obszar ten rozpina się między 7272 - 7238 (34pipsy). Początkowo zlecenie wisiało na poziomie 7272 ze SL 7237 i TP na poziomie 7405 (pkt B i przerywana, czerwona linia). Niestety brakło 6 pipsów do realizacji zlecenia, natomiast po analizie zdecydowałem się na zajęcie pozycji na poziomie wczorajszego dna/zamknięcia 7289 (na wykresie zaznaczone zieloną, przerywaną linią).


Charakterystyka formacji:


Trochę się czepiam harmoniczności między falami XA/AB i XA/CD, natomiast nic by się nie stało, gdyby pozostałe fale poprawiły harmonikę :).

Wynik na transakcji 116 pipsów. Nie podaję na razie wyniku DT w styczniu, bo muszę się zastanowić, jak podawać tenże wynik. W pipsach ma to mały sens ze względu na znaczną różnicę w wartości jednego pipsa między EUR/USD, a COPPER.

2 komentarze:

  1. Może podawać jako procent kapitalizacji Twonego portfela netto? w stylu: ten wynik to +2% do kapitalizacji portfela czy -0,5% do kapitalizacji portfela. Oddaje to stopień osiągniętych korzyści. Można też podawać w formie kilku wskaźników, w tym jaki osiągnąłeś zwrot z zainwestowanego kapitału oraz jaka była kapitalizacja pozycji w stosunku do kapitalizacji portfela netto.

    OdpowiedzUsuń
  2. @Zdzichu, posty o dt publikuję głównie dla siebie i potrzebuję wyniku tylko i wyłącznie z daytradingu, zatem procent kapitalizacji konta odpada. Prawdopodobnie będę zmuszony przejść do wyniku w PLN, i prawdopodobnie podam go na koniec stycznia, a wyniki cząstkowe będę podawał w pipsach.

    OdpowiedzUsuń