Najlepsze wyniki

Najlepsze wyniki

niedziela, 22 września 2013

Wiedźma pierwsza - OW20BWW

Dzisiaj dzień trzech wiedźm - a więc czas rozliczenia kontraktów i opcji. Jest to też moment, kiedy mogę oficjalnie podsumować pierwszy kwartał OW20BWW. Tym razem bawiłem się kredkami więc będzie bardziej kolorowo:


Na czerwono PUTy, na niebiesko CALLe, na biało długie pozycje, na czarno krótkie. Ciemny szary to pozycje zamknięte.

Podsumowując - wynik prawie 2x lepszy niż WIG20 i o prawie 1.5 punktu procentowego większy niż WIG20TR. Trzeba przyznać, że dla czystego W20 był to słabszy okres, zdecydowanie za to lepszy dla W20TR - dywidendę odcięto na PKO, PGE, PZU, KGH i zdaje się BHW. Jeżeli coś pominąłem to uprzejmie proszę o wybaczenie. Wyniki jak zwykle uwzględniają prowizję.

Warto przy okazji po raz kolejny zwrócić uwagę na fakt, jak bardzo liczą się dywidendy. Przez te dwa miesiące z kawałkiem W20TR wygenerował wynik lepszy o 69% od bazy! Proponuję sprawdzić ile standardowych fundów akcji pobiło wynik W20TR w tym samym czasie.

Dzisiaj wpadły też nowe zlecenia (są już w tabelce):
 1. S x2 OW20L3250 za 61.00 (-0.99 prowizja)
 2. S x1 OW20X3230 za 66.00
 3. S x1 OW20X3240 za 100.00
A więc tak po ludzku sprzedałem dwa grudniowe CALLe ze strajkiem 2500 i dwa PUTy (również grudniowe) ze strajkami 2300 i 2400.

Wisi też zlecenie sprzedaży grudniowego PUTa na 2500 ale płynność jest niestety nikczemna więc pewnie poczeka jeszcze kilka dni.

Wynik na poziomie 8.5% jest całkiem ok szczególnie, że ze względu na wspomnianą już, nikczemną płynność, ceny za poszczególne opcje są nieco promocyjne. innymi słowy sprzedaję nieco taniej i kupuję nieco drożej niż bym chciał po to, żeby zwiększyć szansę na wykonanie zlecenia.

2 komentarze:

 1. korzystasz z jakiegoś oprogramowania do wytyczania profilu wypłat posiadanych/wystawionych opcji? boś udostępnia jakiś arkusz chyba o ile się orientuję? nie śledziłem bloga wcześniej, ale czy na bieżąco dokonujesz modyfikacji posiadanego portfela opcyjnego w zależności od sytuacji na indeksie bazowym (jeżeli coś nie idzie po myśli albo zmienia ci się wizja strategii z dobieranych opcji)?

  OdpowiedzUsuń
 2. Właściwie to nie korzystam z zewnętrznych aplikacji - zazwyczaj są zbyt ubogie i nie oferują oczekiwanej przeze mnie funkcjonalności. Dlatego jak potrzebuję coś bardziej zaawansowanego, to sobie robię sam :)

  Aczkolwiek w przypadku konkretnie opcji na W20 na razie nie mam potrzeby - póki co portfel jest prościuni - są dwa bull call spready, covered call i dwa wystawione puty :)

  Sam portfel póki co jest raczej open and hold ale to głównie dlatego, że na bazie nic ciekawego się nie dzieje.

  OdpowiedzUsuń